Ocieplenie poddasza nieużytkowego

Izolacja stropu, przy zastosowaniu której poddasze jest nieogrzewane i nieużytkowe.
Wszystkie zbiorniki i rury na nieogrzewanym poddaszu powinny być zaizolowane, aby nie dopuścić do zamarznięcia. Należy używać osłon izolacyjnych na zbiorniki. Właz na dach powinien również być zabezpieczony warstwą izolacji o minimalnej grubości 100 mm i uszczelniony. Należy używać zatrzasków lub śrub, aby docisnąć uszczelkę i zapobiec przenikaniu powietrza na skutek wzmożonego wiatru.
Całą powierzchnię stropu należy zaizolować dwoma warstwami izolacji z serii Classic o całkowitej grubości minimalnej 150 mm. Szerokość pierwszej warstwy izolacji dopasowana do odstępów pomiędzy belkami, a jej grubość musi być równa grubości belek. Izolacja umieszczona pomiędzy belkami, zakończona na murłatach ułożonych na zewnętrznych ścianach. Drugą warstwę należy zamontować poprzecznie do pierwszej warstwy.
źródło: http://www.knaufinsulation.pl/
фф
OdpowiedzUsuńCześć! Mam na imię Helena i wiem jak to jest ważne ocieplenie domu, ono gwarantuje znaczące zmniejszenie cieplnych strat oraz rachunków generowanych przez ogrzewanie poddasza. Sprawdż strone docieplajdom.pl
OdpowiedzUsuńWiększość osób zna metody ocieplania poddasza, jednak nie zawsze wie która z nich będzie najlepsza w danej sytuacji. Jeżeli chodzi o poddasze to najlepszą metodą jest zdecydowanie wełna mineralna. W niższych kondygnacjach styropian dobrze spełni swą rolę.
OdpowiedzUsuńPrzy wszystkich pracach ociepleniowych bardzo użyteczne są rusztowania. Sam budując swój dom kupiłem ze strony https://www.arad.pl/rusztowania-przejezdne-layher,g31.html rusztowanie, co znacznie przyśpieszyło wszystkie prace
OdpowiedzUsuń